Souths finally on the board as Foxx suffers another nasty injury - and just why did Dogs fans boo Latrell?
Souths are on the board for 2024 after a hard-fought 20-16 win over the Bulldogs on a topsy-turvy afternoon at Accor Stadium that saw…
The NRL Finals Week 1 teams are in, Jahrome Hughes beating out Brodie Croft for the Melbourne Storm halfback job one of the bigger stories.
Cameron Munster also returns to the lineup following a rest, as do Raiders quartet Charnze Nicoll-Klokstad, Iosia Soliola, John Bateman and Jordan Rapana.
Des Hasler may have stolen the limelight, however, adding Tony Williams – not sighted since Round 8, 2018 – to the 21-man squad after being granted special exemption by the NRL to allow him to play.
CHECK OUT THE FULL TEAMS
Friday, 7:50pm at SCG
Roosters
1. James Tedesco, 2. Daniel Tupou, 3. Latrell Mitchell, 4. Joseph Manu, 5. Brett Morris, 6. Luke Keary, 7. Cooper Cronk, 8. Jared Waerea-Hargreaves, 9. Sam Verrills, 10. Isaac Liu, 11. Boyd Cordner, 12. Mitchell Aubusson, 13. Victor Radley
Bench/Reserves: 14. Angus Crichton, 15. Zane Tetevano, 16. Nat Butcher, 17. Sio Siua Taukeiaho, 18. Lindsay Collins, 19. Sitili Tupouniua, 20. Drew Hutchison, 21. Ryan Hall
Rabbitohs
1. Adam Doueihi, 2. Alex Johnston, 3. James Roberts, 4. Campbell Graham, 5. Corey Allan, 6. Cody Walker, 7. Adam Reynolds, 8. Tevita Tavola, 9. Damien Cook, 10. Liam Knight, 11. John Sutton, 12. Jaydn Su’A, 13. Cameron Murray
Bench/Reserves: 14. Ethan Lowe, 15. Dean Britt, 16. Tom Burgess, 17. Mark Nicholls, 18. George Burgess, 19. Bayley Sironen, 20. Connor Tracey, 21. Mawane Hiroti
Saturday, 5:40pm at AAMI Park
Storm
1. Ryan Papenhuyzen, 2. Suliasi Vunivalu, 3. Will Chambers, 4. Justin Olam, 5. Josh Addo-Carr, 6. Cameron Munster, 7. Jahrome Hughes, 8. Jesse Bromwich, 9. Cameron Smith, 10. Nelson Asofa-Solomona, 11. Felise Kaufusi, 12. Kenneath Bromwich, 13. Dale Finucane
Bench/Reserves: 14. Brandon Smith, 15. Tui Kamikamica, 16. Max King, 17. Joe Stimson, 18. Curtis Scott, 19.Tino Faasuamaleaui, 20. Brodie Croft, 21. Tom Eisenhuth
Raiders
1. Charnze Nicoll-Klokstad, 2. Nick Cotric, 3. Jarrod Croker, 4. Joseph Leilua, 5. Jordan Rapana, 6. Jack Wighton, 7. Aidan Sezer, 8. Josh Papalii, 9. Josh Hodgson, 10. Sia Soliola, 11. John Bateman, 12. Elliott Whitehead, 13. Joseph Tapine
Bench/Reserves: 14. Bailey Simonsson, 15. Dunmais Lui, 16. Corey Horsburgh, 17. Ryan Sutton, 18. Sam Williams, 19. Emre Guler, 20. Siliva Havili, 21. Hudson Young
Saturday, 7:50pm at Lottoland
Sea Eagles
1. Brendan Elliot, 2. Jorge Taufua, 3. Brad Parker, 4. Moses Suli, 5. Reuben Garrick, 6. Dylan Walker, 7. Daly Cherry-Evans, 8. Addin Fonua-Blake, 9. Apisai Koroisau, 10. Sean Keppie, 11. Corey Waddell, 12. Jack Gosiewski, 13. Jake Trbojevic
Bench/Reserves: 14. Manase Fainu, 15. Haumole Olakau’atu, 16. Lloyd Perrett, 17. Toafofoa Sipley, 18. Lachlan Croker, 19. Cade Cust, 20. Tevita Funa, 21. Tony Williams
Sharks
1. Josh Dugan, 2. Sosaia Feki, 3. Bronson Xerri, 4. Josh Morris, 5. Aaron Gray, 6. Shaun Johnson, 7. Chad Townsend, 8. Aaron Woods, 9. Jayden Brailey, 10. Matt Prior, 11. Briton Nikora, 12. Wade Graham, 13. Paul Gallen
Bench/Reserves: 14. Kurt Capewell, 15. Jack Williams, 16. Andrew Fifita, 17. Braden Hamlin-Uele, 18. Billy Magoulias, 19. Blayke Brailey, 20. Kyle Flanagan, 21. Matt Moylan
Sunday, 4:05pm at Bankwest Stadium
Eels
1. Clint Gutherson, 2. Maika Sivo, 3. Michael Jennings, 4. Waqa Blake, 5. Blake Ferguson, 6. Dylan Brown, 7. Mitchell Moses, 8. Kane Evans, 9. Reed Mahoney, 10. Junior Paulo, 11. Shaun Lane, 12. Manu Ma’u, 13. Nathan Brown
Bench/Reserves: 14. Brad Takairangi, 15. Daniel Alvaro, 16. Ray Stone, 17. Marata Niukore, 18. Tepai Moeroa, 19. Will Smith, 20. Peni Terepo, 21. Josh Hoffman
Broncos
1. Anthony Milford, 2. Corey Oates, 3. Kotoni Staggs, 4. Alex Glenn, 5. Jamayne Isaako, 6. Darius Boyd, 7. Jake Turpin, 8. Matthew Lodge, 9. Andrew McCullough, 10. Payne Haas, 11. David Fifita, 12. Matt Gillett, 13. Joe Ofahengaue
Bench/Reserves: 14. James Segeyaro, 15. Thomas Flegler, 16. Gehamat Shibasaki, 17. Patrick Carrigan, 18. Rhys Kennedy, 19. Izaia Perese, 20. Shaun Fensom, 21. Cory Paix
All times AEST (Sydney/Brisbane/Melbourne).