Wholesome scenes as the Mavrik Geyer party kicks into gear after his NRL debut - and big win
The son of club legend Mark had over one hundred people in his supporters group as he ran onto the field for the first…
With the NRL insisting this weekend of matches will go ahead, the NRL Round 2 teams for each club have been announced.
Most teams have elected to go with unchanged 17-man lineups as coaches look to find some continuity in the early part of the season.
Tyrone Peachey’s iffy tenure at Gold Coast has hit another snag, with the utility back dropped to the bench ahead of the side’s clash with Parramatta to close the round.
The Dragons have been hit by injury ahead of their Friday night clash with the Panthers, losing Mikaele Ravalawa to a thigh injury. He joins Cameron McInnes (knee) and Korbin Sims (arm) on the sidelines, while Tariq Sims is also serving a one-game suspension. They have, however, regained Matt Dufty at fullback, with Zac Lomax switching to the wing.
Jamil Hopoate will try to fill the shoes of the suspended Tevita Pangai Jr. in just his second NRL game as the Broncos clash with South Sydney later that night. The Rabbitohs go in unchanged.
CHECK OUT THE FULL TEAMS
Thursday, 8:05pm at ANZ Stadium
Bulldogs
1. Dallin Watene-Zelezniak, 2. Nick Meaney, 3. Reimis Smith, 4. Will Hopoate, 5. Christian Crichton, 6. Brandon Wakeham, 7. Lachlan Lewis, 8. Aiden Tolman, 9. Jeremy Marshall-King, 10. Dylan Napa, 11. Josh Jackson, 12. Joe Stimson, 13. Adam Elliott
Bench/Reserves: 14. Dean Britt, 15. Renouf Toomaga, 16. Raymond Faitala-Mariner, 17. Jake Averillo, 19. Ofahiki Ogden, 20. Morgan Harper, 21. Sione Katoa, 22. Jack Cogger
Cowboys
1. Valentine Holmes, 2. Kyle Feldt, 3. Justin O’Neill, 4. Esan Marsters, 5. Ben Hampton, 6. Scott Drinkwater, 7. Michael Morgan, 8. Josh McGuire, 9. Jake Granville, 10. Jordan McLean, 11. Gavin Cooper, 12. Coen Hess, 13. Jason Taumalolo
Bench/Reserves: 14. Reece Robson, 15. John Asiata, 16. Mitchell Dunn, 17. Francis Molo, 18. Corey Jensen, 19. Shane Wright, 20. Tom Opacic, 21. Jake Clifford
Friday, 6pm at Netstrata Jubilee Stadium
Dragons
1. Matt Dufty, 2. Jordan Pereira, 3. Brayden Williame, 4. Timoteo Lafai, 5. Zac Lomax, 6. Corey Norman, 7. Ben Hunt, 8. James Graham, 9. Isaac Luke, 10. Paul Vaughan, 11. Tyson Frizell, 12. Tyrell Fuimaono, 13. Blake Lawrie
Bench/Reserves: 14. Trent Merrin, 15. Josh Kerr, 16. Billy Brittain, 17. Jacob Host, 18. Jackson Ford, 19. Adam Clune, 20. Euan Aitken, 21. Tristan Sailor
Panthers
1. Caleb Aekins, 2. Josh Mansour, 3. Dean Whare, 4. Brent Naden, 5. Brian To’o, 6. Jarome Luai, 7. Nathan Cleary, 8. James Tamou, 9. Apisai Koroisau, 10. Zane Tetevano, 11. Villame Kikau, 12. Isaah Yeo, 13. James Fisher-Harris
Bench/Reserves: 14. Stephen Crichton, 15. Billy Burns, 16. Moses Leota, 17. Liam Martin, 18. Matt Burton, 19. Jed Cartwright, 20. Kaide Ellis, 21. Mitch Kenny
Friday, 8:05pm at Suncorp Stadium
Broncos
1. Jamayne Isaako, 2. Corey Oates, 3. Kotoni Staggs, 4. Darius Boyd, 5. Jesse Arthars, 6. Anthony Milford, 7. Brodie Croft, 8. Thomas Flegler, 9. Jake Turpin, 10. Payne Haas, 11. David Fifita, 12. Jamil Hopoate, 13. Patrick Carrigan
Bench/Reserves: 14. Herbie Farnworth, 15. Andrew McCullough, 16. Rhys Kennedy, 17. Ethan Bullemor, 18. Xavier Coates, 19. Tesi Niu, 20. Tom Dearden, 21. Pride Petterson-Robati
Rabbitohs
1. Latrell Mitchell, 2. Dane Gagai, 3. James Roberts, 4. Braidon Burns, 5. Campbell Graham, 6. Cody Walker, 7. Adam Reynolds, 8. Tevita Tavola, 9. Damien Cook, 10. Tom Burgess, 11. Jaydn Su’A, 12. Cameron Murray, 13. Liam Knight
Bench/Reserves: 14. Mark Nicholls, 15. Ethan Lowe, 16. Hame Sele, 17. Alex Johnston, 18. Bryson Goodwin, 19. Bayley Sironen, 20. Troy Dargan, 21. Keaon Koloamatangi
Saturday, 3pm at Cbus Super Stadium
Warriors
1. Roger Tuivasa-Sheck, 2. Adam Pompey, 3. David Fusitu’a, 4. Adam Keighran, 5. Ken Maumalo, 6. Chanel Harris-Tavita, 7. Blake Green, 8. Leeson Ah Mau, 9. Wayde Egan, 10. Lachlan Burr, 11. Eliesa Katoa, 12. Tohu Harris, 13. Adam Blair
Bench/Reserves: 14. Kodi Nikorima, 15. Jamayne Taunoa-Brown, 16. Isaiah Papali’i, 17. King Vuniyayawa, 18. Karl Lawton, 20. Hayze Perham, 21. Leivaha Pulu, 22. Adam Tuimavave-Gerrard
Raiders
1. Charnze Nicoll-Klokstad, 2. Bailey Simonsson, 3. Jarrod Croker, 4. Curtis Scott, 5. Nick Cotric, 6. Jack Wighton, 7. George Williams, 8. Josh Papalii, 9. Josh Hodgson, 10. Dunmais Lui, 11. Joseph Tapine, 12. Elliott Whitehead, 13. Corey Horsburgh
Bench/Reserves: 14. Siliva Havili, 15. Emre Guler, 16. Sia Soliola, 17. Michael Oldfield, 18. Sam Williams, 19. Ryan Sutton, 20. Harley Smith-Shields, 21. Tom Starling
Saturday, 5:30pm at Leichhardt Oval
Roosters
1. James Tedesco, 2. Daniel Tupou, 3. Brett Morris, 4. Joseph Manu, 5. Matt Ikuvalu, 6. Luke Keary, 7. Kyle Flanagan, 8. Jared Waerea-Hargreaves, 9. Jake Friend, 10. Siosiua Taukeiaho, 11. Angus Crichton, 12. Mitchell Aubusson, 13. Victor Radley
Bench/Reserves: 14. Sam Verrills, 15. Isaac Liu, 16. Nat Butcher, 17. Lindsay Collins, 18. Daniel Fifita, 19. Poasa Faamausili, 20. Lachlan Lam, 21. Asu Kepaoa
Sea Eagles
1. Tom Trbojevic, 2. Jorge Taufua, 3. Brad Parker, 4. Moses Suli, 5. Reuben Garrick, 6. Dylan Walker, 7. Daly Cherry-Evans, 8. Addin Fonua-Blake, 9. Danny Levi, 10. Martin Taupau, 11. Joel Thompson, 12. Curtis Sironen, 13. Jake Trbojevic
Bench/Reserves: 14. Lachlan Croker, 15. Sean Keppie, 16. Morgan Boyle, 17. Haumole Olakau’atu, 18. Toafofoa Sipley, 19. Brendan Elliot, 20. Tevita Funa, 21. Zac Saddler
Saturday, 7:35pm at Netstrata Jubilee Stadium
Sharks
1. William Kennedy, 2. Sione Katoa, 3. Josh Morris, 4. Jesse Ramien, 5. Ronaldo Mulitalo, 6. Shaun Johnson, 7. Chad Townsend, 8. Andrew Fifita, 9. Blayke Brailey, 10. Aaron Woods, 11. Briton Nikora, 12. Wade Graham, 13. Jack Williams
Bench/Reserves: 14. Connor Tracey, 15. Braden Hamlin-Uele, 16. Toby Rudolf, 17. Scott Sorensen, 18. Billy Magoulias, 19. Braydon Trindall, 20. Royce Hunt, 21. Josh Dugan
Storm
1. Ryan Papenhuyzen, 2. Suliasi Vunivalu, 3. Marion Seve, 4. Justin Olam, 5. Josh Addo-Carr, 6. Cameron Munster, 7. Jahrome Hughes, 8. Jesse Bromwich, 9. Cameron Smith, 10. Tui Kamikamica, 11. Felise Kaufusi, 12. Kenneath Bromwich, 13. Dale Finucane
Bench/Reserves: 14. Tino Faasuamaleaui, 15. Max King, 16. Nelson Asofa-Solomona, 17. Tom Eisenhuth, 18. Harry Grant, 19. Brenko Lee, 20. Ryley Jacks, 21. Darryn Schonig
Sunday, 4:05pm at Leichhardt Oval
Tigers
1. Corey Thompson, 2. David Nofoaluma, 3. Joey Leilua, 4. Adam Doueihi, 5. Robert Jennings, 6. Benji Marshall, 7. Josh Reynolds, 8. Josh Aloiai, 9. Billy Walters, 10. Alex Twal, 11. Luke Garner, 12. Luciano Leilua, 13. Elijah Taylor
Bench/Reserves: 14. Thomas Mikaele, 15. Paul Momirovski, 16. Zane Musgrove, 17. Chris Lawrence, 18. Michael Chee-Kam, 19. Oliver Clark, 20. Matthew Eisenhuth, 21. Tommy Talau
Knights
1. Kalyn Ponga, 2. Edrick Lee, 3. Enari Tuala, 4. Gehamat Shibasaki, 5. Hymel Hunt, 6. Kurt Mann, 7. Mitchell Pearce, 8. David Klemmer, 9. Jayden Brailey, 10. Daniel Saifiti, 11. Lachlan Fitzgibbon, 12. Mitchell Barnett, 13. Herman Ese’ese
Bench/Reserves: 14. Connor Watson, 15. Jacob Saifiti, 16. Tim Glasby, 17. Aidan Guerra, 18. Pasami Saulo, 19. Starford To’a, 20. Mason Lino, 21. Siona Mata’utia
Sunday, 6:15pm at Cbus Super Stadium
Titans
1. Phillip Sami, 2. Anthony Don, 3. Kallum Watkins, 4. Brian Kelly, 5. Dale Copley, 6. Tyrone Roberts, 7. Ashley Taylor, 8. Jarrod Wallace, 9. Mitch Rein, 10. Sam Lisone, 11. Kevin Proctor, 12. Bryce Cartwright, 13. Jai Arrow
Bench/Reserves: 14. Nathan Peats, 15. Jai Whitbread, 16. Tyrone Peachey, 17. Moeaki Fotuaika, 18. Jaimin Jolliffe, 19. Sam Stone, 20. Shannon Boyd, 21. AJ Brimson
Eels
1. Clint Gutherson, 2. Maika Sivo, 3. Michael Jennings, 4. Waqa Blake, 5. Blake Ferguson, 6. Dylan Brown, 7. Mitchell Moses, 8. Reagan Campbell-Gillard, 9. Reed Mahoney, 10. Junior Paulo, 11. Ryan Matterson, 12. Shaun Lane, 13. Nathan Brown
Bench/Reserves: 14. Brad Takairangi, 15. Marata Niukore, 16. Kane Evans, 17. Peni Terepo, 18. David Gower, 19. Ray Stone, 20. Oregon Kaufusi, 21. George Jennings
All times AEST (Sydney/Brisbane/Melbourne).