Wholesome scenes as the Mavrik Geyer party kicks into gear after his NRL debut - and big win
The son of club legend Mark had over one hundred people in his supporters group as he ran onto the field for the first…
It’s Tuesday, so that means the NRL Round 4 teams for each club have been revealed! Check them all out here.
Jason Taumalolo will miss North Queensland’s clash with Cronulla due to a knee injury, but the news is better for Newcastle and Caterbury, who welcome back Kalyn Ponga and Kieran Foran, respectively.
Wayne Bennett has resisted making changes to his Rabbitohs side despite their thumping loss to the Roosters, while Paul McGregor has shifted Corey Norman to fullback and Ben Hunt to five-eighth to bring in Adam Clune at halfback for the Dragons.
CHECK OUT THE FULL TEAMS
Thursday, 7:50pm at Suncorp Stadium
Broncos
1. Jamayne Isaako, 2. Corey Oates, 3. Jesse Arthars, 4. Darius Boyd, 5. Herbie Farnworth, 6. Anthony Milford, 7. Brodie Croft (c), 8. Thomas Flegler, 9. Jake Turpin, 10. Payne Haas, 11. Ethan Bullemor, 12. Jamil Hopoate, 13. Patrick Carrigan
Bench/Reserves: 14. Tesi Niu, 15. Joe Ofahengaue, 16. Rhys Kennedy, 17. Matthew Lodge, 18. Cory Paix, 19. Xavier Coates, 20. Tom Dearden, 21. Pride Petterson-Robati
Roosters
1. James Tedesco, 2. Daniel Tupou, 3. Josh Morris, 4. Joseph Manu, 5. Brett Morris, 6. Luke Keary, 7. Kyle Flanagan, 8. Jared Waerea-Hargreaves, 9. Jake Friend (c), 10. Lindsay Collins, 11. Boyd Cordner, 12. Angus Crichton, 13. Victor Radley
Bench/Reserves: 14. Sam Verrills, 15. Isaac Liu, 16. Nat Butcher, 17. Sitili Tupouniua, 18. Siosiua Taukeiaho, 19. Mitchell Aubusson, 20. Ryan Hall, 21. Lachlan Lam
Friday, 6pm at Campbelltown Stadium
Panthers
1. Caleb Aekins, 2. Josh Mansour, 3. Dean Whare, 4. Stephen Crichton, 5. Brian To’o, 6. Matt Burton, 7. Jarome Luai, 8. James Tamou (c), 9. Apisai Koroisau, 10. James Fisher-Harris, 11. Villame Kikau, 12. Kurt Capewell, 13. Isaah Yeo
Bench/Reserves: 14. Mitch Kenny, 15. Zane Tetevano, 16. Moses Leota, 17. Liam Martin, 18. Brent Naden, 19. Billy Burns, 20. Jack Hetherington, 21. Charlie Staines
Warriors
1. Roger Tuivasa-Sheck (c), 2. Patrick Herbert, 3. Karl Lawton, 4. Gerard Beale, 5. Ken Maumalo, 6. Kodi Nikorima, 7. Blake Green, 8. Jamayne Taunoa-Brown, 9. Wayde Egan, 10. Adam Blair, 11. Eliesa Katoa, 12. Tohu Harris, 13. Isaiah Papali’i
Bench/Reserves: 14. Jack Murchie, 15. Poasa Faamausili, 16. King Vuniyayawa, 17. Josh Curran, 18. Chanel Harris-Tavita, 20. Hayze Perham, 21. Adam Pompey, 22. Leivaha Pulu
Friday, 7:55pm at AAMI Park
Storm
1. Ryan Papenhuyzen, 2. Suliasi Vunivalu, 3. Justin Olam, 4. Marion Seve, 5. Josh Addo-Carr, 6. Cameron Munster, 7. Jahrome Hughes, 8. Jesse Bromwich, 9. Cameron Smith (c), 10. Christian Welch, 11. Felise Kaufusi, 12. Kenneath Bromwich, 13. Dale Finucane
Bench/Reserves: 14. Brandon Smith, 15. Tino Faasuamaleaui, 16. Ryley Jacks, 17. Max King, 18. Brenko Lee, 19. Albert Vete, 20. Darryn Schonig, 21. Chris Lewis
Rabbitohs
1. Latrell Mitchell, 2. Dane Gagai, 3. Campbell Graham, 4. Braidon Burns, 5. Alex Johnston, 6. Troy Dargan, 7. Adam Reynolds (c), 8. Tevita Tavola, 9. Damien Cook, 10. Tom Burgess, 11. Jaydn Su’A, 12. Cameron Murray, 13. Liam Knight
Bench/Reserves: 14. Mark Nicholls, 15. Ethan Lowe, 16. Bayley Sironen, 17. Patrick Mago, 18. Bryson Goodwin, 19. Tom Amone, 20. James Roberts, 21. Keaon Koloamatangi
Saturday, 5:30pm at BankWest Stadium
Eels
1. Clint Gutherson (c), 2. Maika Sivo, 3. Michael Jennings, 4. Waqa Blake, 5. Blake Ferguson, 6. Dylan Brown, 7. Mitchell Moses, 8. Reagan Campbell-Gillard, 9. Reed Mahoney, 10. Junior Paulo, 11. Shaun Lane, 12. Ryan Matterson, 13. Marata Niukore
Bench/Reserves: 14. Brad Takairangi, 15. Ray Stone, 16. Kane Evans, 17. Peni Terepo, 18. Oregon Kaufusi, 19. George Jennings, 20. Will Smith, 21. David Gower
Sea Eagles
1. Tom Trbojevic, 2. Jorge Taufua, 3. Brad Parker, 4. Moses Suli, 5. Reuben Garrick, 6. Dylan Walker, 7. Daly Cherry-Evans (c), 8. Addin Fonua-Blake, 9. Danny Levi, 10. Martin Taupau, 11. Joel Thompson, 12. Curtis Sironen, 13. Jake Trbojevic
Bench/Reserves: 14. Lachlan Croker, 15. Corey Waddell, 16. Sean Keppie, 17. Taniela Paseka, 18. Morgan Boyle, 19. Jack Gosiewski, 20. Tevita Funa, 21. Brendan Elliot
Saturday, 7:35pm at QCB Stadium
Cowboys
1. Valentine Holmes, 2. Kyle Feldt, 3. Justin O’Neill, 4. Esan Marsters, 5. Ben Hampton, 6. Scott Drinkwater, 7. Jake Clifford, 8. Francis Molo, 9. Jake Granville, 10. Jordan McLean (c), 11. Mitchell Dunn, 12. Coen Hess, 13. Josh McGuire
Bench/Reserves: 14. Reece Robson, 15. John Asiata, 16. Tom Gilbert, 17. Gavin Cooper, 18. Corey Jensen, 19. Shane Wright, 20. Tom Opacic, 21. Reuben Cotter
Sharks
1. William Kennedy, 2. Sione Katoa, 3. Josh Dugan, 4. Jesse Ramien, 5. Ronaldo Mulitalo, 6. Matt Moylan, 7. Shaun Johnson, 8. Toby Rudolf, 9. Blayke Brailey, 10. Aaron Woods, 11. Briton Nikora, 12. Wade Graham (c), 13. Jack Williams
Bench/Reserves: 14. Connor Tracey, 15. Braden Hamlin-Uele, 16. Siosifa Talakai, 17. Scott Sorensen, 18. Billy Magoulias, 19. Braydon Trindall, 20. Royce Hunt, 21. Teig Wilton
Sunday, 4:05pm at Campbelltown Stadium
Raiders
1. Charnze Nicoll-Klokstad, 2. Bailey Simonsson, 3. Jarrod Croker (c), 4. Curtis Scott, 5. Nick Cotric, 6. Jack Wighton, 7. George Williams, 8. Josh Papalii, 9. Josh Hodgson, 10. Dunamis Lui, 11. Joseph Tapine, 12. Elliott Whitehead, 13. Corey Horsburgh
Bench/Reserves: 14. Siliva Havili, 15. Emre Guler, 16. Sia Soliola, 17. Jordan Rapana, 18. Tom Starling, 19. Matt Frawley, 20. Kai O’Donnell, 21. Michael Oldfield
Knights
1. Kalyn Ponga, 2. Edrick Lee, 3. Enari Tuala, 4. Bradman Best, 5. Hymel Hunt, 6. Kurt Mann, 7. Mitchell Pearce (c), 8. David Klemmer, 9. Andrew McCullough, 10. Daniel Saifiti, 11. Aidan Guerra, 12. Sione Mata’utia, 13. Herman Ese’ese
Bench/Reserves: 14. Tex Hoy, 15. Jacob Saifiti, 16. Tim Glasby, 17. Brodie Jones, 18. Gehamat Shibasaki, 19. Chris Randall, 20. Mason Lino, 21. Pasami Saulo
Sunday, 6:30pm at Suncorp Stadium
Titans
1. Tyrone Roberts, 2. Phillip Sami, 3. Dale Copley, 4. Tyrone Peachey, 5. Brian Kelly, 6. Ashley Taylor, 7. Jamal Fogarty, 8. Moeaki Fotuaika, 9. Erin Clark, 10. Sam Lisone, 11. Kevin Proctor (c), 12. Keegan Hipgrave, 13. Jai Arrow
Bench/Reserves: 14. Tanah Boyd, 15. Jaimin Jolliffe, 16. Bryce Cartwright, 17. Young Tonumaipea, 18. Jarrod Wallace, 19. Jai Whitbread, 20. Anthony Don, 21. Jonus Pearson
Tigers
1. Adam Doueihi, 2. David Nofoaluma, 3. Joey Leilua, 4. Moses Mbye (c), 5. Robert Jennings, 6. Benji Marshall, 7. Luke Brooks, 8. Josh Aloiai, 9. Harry Grant, 10. Thomas Mikaele, 11. Luke Garner, 12. Luciano Leilua, 13. Alex Twal
Bench/Reserves: 14. Oliver Clark, 15. Billy Walters, 16. Chris Lawrence, 17. Alex Seyfarth, 18. Josh Reynolds, 19. Matthew Eisenhuth 20. Corey Thompson, 21. Michael Chee-Kam
Monday, 4:05pm at BankWest Stadium
Bulldogs
1. Dallin Watene-Zelezniak, 2. Nick Meaney, 3. Reimis Smith, 4. Will Hopoate, 5. Christian Crichton, 6. Kieran Foran, 7. Lachlan Lewis, 8. Aiden Tolman, 9. Jeremy Marshall-King, 10. Dylan Napa, 11. Josh Jackson (c), 12. Dean Britt, 13. Adam Elliott
Bench/Reserves: 14. Jake Averillo, 15. Renouf To’omaga, 16. Raymond Faitala-Mariner, 17. Sauaso Sue Ogden, 19. Ofahiki Ogden, 20. Kerrod Holland, 21. Sione Katoa, 22. Brandon Wakeham
Dragons
1. Corey Norman, 2. Jordan Pereira, 3. Brayden Williame, 4. Zac Lomax, 5. Mikaele Ravalawa, 6. Ben Hunt, 7. Adam Clune, 8. Josh Kerr, 9. Cameron McInnes (c), 10. Paul Vaughan, 11. Tyson Frizell, 12. Tariq Sims, 13. James Graham
Bench/Reserves: 14. Trent Merrin, 15. Blake Lawrie, 16. Isaac Luke, 17. Euan Aitken, 18. Tyrell Fuimaono, 19. Matt Dufty, 20. Jacob Host, 21. Jackson Ford
All times AEST (Sydney/Brisbane/Melbourne).